Noc to czas regeneracji nie tylko psychicznej, ale i fizycznej. Podczas snu organizm odzyskuje siły i regeneruje się, co jest kluczowe dla dobrego samopoczucia i korzystnego wyglądu. Warto wykorzystać ten czas w stu procentach i sięgnąć po kosmetyki, które przyspieszą regenerację komórek skóry i dogłębnie ją odżywią. Jaki krem na noc będzie najlepszym rozwiązaniem?

Krem na noc i krem na dzień – czym się różnią?

Wiele pań zadaje sobie pytanie, dlaczego należy zaopatrzyć się w krem na dzień i krem na noc, jeśli niektóre marki oferują produkty 2w1. Okazuje się jednak, że w tej kwestii nie warto kierować się chęcią zaoszczędzenia pieniędzy – różnice pomiędzy tymi dwoma typami kremów są dość znaczące. Pierwsza różnica dotyczy konsystencji – kosmetyk na dzień musi być lekki, delikatny, a jego formuła powinna umożliwiać szybkie wchłanianie się. Z kolei krem na noc cechuje znacznie większa koncentracja składników odżywczych, przez co jego konsystencja jest cięższa, a czas wchłaniania produktu przez skórę wydłuża się. Kolejna różnica to obecność w składzie filtrów UV – o ile powinny znajdować się one w kosmetykach do pielęgnacji dziennej, nie znajdą zastosowania podczas nocnej regeneracji.

Krem na noc – nawilżający, odżywczy, przeciwzmarszczkowy?

Krem na noc może być przeznaczony do radzenia sobie z różnymi problemami, takimi jak nadmierna suchość skóry, zmarszczki czy utrata sprężystości. Warto wiedzieć, że podczas snu w organizmie uwalniają się hormony sprzyjające regeneracji, a przepuszczalność skóry zwiększa się, dzięki czemu wszelkie składniki odżywcze z kosmetyków wchłaniają się o wiele szybciej niż w ciągu dnia. Krem na noc to szczególnie ważny krok w pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Nie jest to konieczne w przypadku cery tłustej. Panie zmagające się z dyskomfortem wynikającym z nadmiernego napięcia i przesuszenia skóry powinny zaopatrzyć się w krem na noc nawilżający. W tego typu kremach do cery dojrzałej warto szukać także koenzymu Q10, który gwarantuje działanie regeneracyjne, witamin A i E uznawanych za witaminy młodości oraz innych substancji zalecanych skórze na danym etapie życia. Jednym z kosmetyków przeznaczonych do nocnej pielęgnacji cery dojrzałej jest krem Revitalift Cicacream marki L’Oréal, który odbudowuje barierę ochronną skóry, ujędrnia ją i wygładza zmarszczki. Panie borykające się z problemem przetłuszczającej się cery powinny wypróbować krem normalizujący na noc Vianek, który ogranicza wydzielanie sebum i wspomaga regenerację warstwy hydrolipidowej.