Dzień chrztu jest ważny nie tylko dla dziecka, ale również dla jego rodziców. Powinno więc zależeć im na tym, by dzień ten był wyjątkowy i uroczysty. Ze względu na obecną niepewną sytuację, coraz więcej rodziców decyduje się na organizację przyjęcia w namiocie. By impreza była udana, a goście zadowoleni, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jakich? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.  

Wybierz odpowiednie miejsce i namiot na chrzciny 

Kiedyś z założenia sakrament chrztu odbywał się w pierwszych tygodniach życia dziecka. Dziś zasada ta nie jest już tak dokładnie przestrzegana, ponieważ rodzice chcą po porodzie odpocząć, przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Przyjęcie z okazji chrztu organizuje się jednak wciąż w pierwszych miesiącach życia malucha. Jedni zalecaj – im wcześniej, tym lepiej. Dlaczego? Jak wiadomo, niemowlęta bardzo dużo śpią. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że spać będą również podczas trwania ceremonii chrztu, nie utrudniając jej.  

Kolejna ważna kwestia to wybór dnia tygodnia, w którym ma odbyć się chrzest. Chrzciny najczęściej organizuje się w soboty i niedziele, ze względu na to, że goście mają wówczas zazwyczaj wolne od pracy i mogą bez przeszkód uczestniczyć w tym ważnym dniu. Jeśli jednak ceremonia ma odbyć się w inny dzień, warto poinformować o tym gości z odpowiednio dużym wyprzedzeniem.  

Znajdź miejsce  

Planując organizację przyjęcia w plenerze, warto zastanowić się, gdzie ma odbyć się uroczystość. Dobrze, jeśli przyjęcie odbywa się w niedalekiej odległości od kościoła, co ułatwia całą organizację. Nie ma wówczas problemu z dojazdem gości do miejsca chrzcin. Jeśli jednak z różnych względów decydujemy się na organizację przyjęcia w odległym miejscu, warto zadbać o komfort gości i zapewnić im transport.  

Miejsce, w kórym ma odbyć się przyjęcie powinno spełniać nasze wymagania. Wybierzmy bezpieczną i komfortową lokalizację. Warto, by plener był dodatkowo usytuowany w ładnym miejscu. Pomyśl także o dodatkowych atrakcjach – te zawsze są mile odbierane. Pamiętaj także o dostępie do toalet.  

Wybierz namiot 

Plenerowe przyjęcie zawsze wiąże się z wyborem właściwego namiotu. W tej kwestii warto pomyśleć o jego rozmiarze i wizualnym aspekcie. Ładny, nowy namiot nie będzie wymagał wielu ozdób i dekoracji – wystarczą świeże kwiaty. Jeśli przyjęcie odbywa się w ogrodzie wystarczy pawilon ogrodowy. Pamiętajmy, by zwrócić uwagę na stabilną konstrukcję i jego jakość. To od tego zależy głównie bezpieczeństwo naszych gości.   

Na przyjęciach z okazji chrztu coraz częściej spotykamy spersonalizowaną papeterię, która kiedyś kojarzyła się nam jedynie z weselami. Zaproszenia na chrzest, podziękowania dla gości czy menu, widoczne na stołach – te kwestie, mimo, że z pozoru mało znaczące, bardzo dużo mogą wnieść do wystroju przyjęcia i same stanowić oryginalną dekorację.