Na naszych działkach, zarówno tych przydomowych, jak i ogrodniczych konieczne jest podlewanie, nawadnianie, jak i swobodny dostęp do wody. W tym celu musimy korzystać z odpowiednich narzędzi, sprzętu, czy elementów, które dadzą możliwość jej wygodnego czerpania. O czym powinniśmy pamiętać i co koniecznie kupić jeszcze zanim rozpocznie się sezon w naszym ogrodzie?

zawór czerpalny produkcyjny

Zawory, czyli regulowany dostęp do źródła wody

W ogrodzie doskonale sprawdza się zawór czerpalny. Można określić go jako niewielki kranik, który umieszczamy w miejscu, gdzie znajduje się dostęp do wody. Dzięki niemu mamy możliwość zakręcenia wody, jak i jej odkręcania zawsze wtedy, gdy jest nam potrzebna. Jednak w tej kategorii produktów znajdziemy również kurek czerpalny czy zawory kulowe czerpalne. Jeśli nie mamy pewności, co sprawdzi się w naszym przypadku, to z całą pewnością warto postawić na pomoc profesjonalistów w tym zakresie. Montaż takich elementów możemy zlecić, wraz z ich zakupem. Jeśli jednak postanowimy zająć się tym samodzielnie, to przed udaniem się do sklepu warto wykonać dokładne zdjęcia miejsca, gdzie chcemy je zamontować.

kurek czerpalny do wody

Jak najwygodniej podlać rośliny w ogrodzie?

W ogrodach stosuje się różne systemy nawadniające. Jednak wiele osób nadal chętnie stosuje klasyczny wąż do podlewania. Może on mieć różną długość i grubość. Obecnie są dostępne również takie wykonane z różnorodnych materiałów, dzięki czemu utrudnione staje się np. ich przebicie. Takie węże do nawadniania sprawdzają się jednak na mniejszych powierzchniach, tak gdzie będziemy w stanie z ich pomocą dosięgnąć.

węże przemysłowe do nawadniania

Większe ogrody będą wymagały bardziej przemyślanego sposobu podlewania, czy tez nawadniania. Dlatego zastosowanie znajdą przewody nawadniające, które w odpowiedni sposób układa się w ogrodzie, a po włączeniu woda sama przedostaje się w z góry określone miejsca, oszczędzając nam pracy. Przewody do nawadniania, wykonane są z trwałego materiału, dzięki czemu ich kontakt z wodą, co jest ich głównym zadaniem, nie odciska zbyt szybko na nich negatywnych skutków.

wsparcie przemysłu

Jeśli jednak na razie wystarczający jest dla nas wąż do nawadniania, to z pewnością powinniśmy z duża dokładnością dbać, aby nie został on uszkodzony, np. poprzez zaplątanie o krzewy, czy niepotrzebne zagięcie. Przy konieczności regularnego podlewania ogrodu, częsta wymiana takiego sprzętu może z czasem stać się dość kosztowna. Ponadto powinniśmy również stawiać na sprzęt najwyższej jakości pochodzący od sprawdzonych producentów. W ten sposób zyskamy pewność, że posłuży nam on zdecydowanie dłużej i będziemy bardziej zadowoleni z użytkowania.