Jak szybko sprzedać dom: Porady dla agentów lub właścicieli domów

Jak szybko sprzedać dom: Porady dla agentów lub właścicieli domów

Jeśli kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się, jak szybko sprzedać dom, wiesz, że jest to frustrujące. Szukasz „domów sprzedanych w mojej okolicy” i „porady dotyczące sprzedaży domu”, a wszystko to w oczekiwaniu na idealnego kupca, który przyjdzie i da ci świetną ofertę.

Istnieją jednak sposoby, aby szybko sprzedać swój dom. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące sprzedaży domu, które pomogą Ci w sprzedaży domu, jeśli chcesz podjąć szybką trasę.

Spójrzmy na to, jak sprzedawać domy szybciej i niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących sprzedaży domu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś „Chcę sprzedać mój dom szybko”, lub jeśli ty i twój znaczący inny pomyślał „powinniśmy sprzedać nasz dom szybko”, czytaj dalej.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy w Niemczech https://de.next-immo.com/

  • Zrób dobre pierwsze wrażenie

Pierwszym krokiem do poznania odpowiedzi na pytanie „jak szybko sprzedać mój dom” jest pierwsze wrażenie. Spójrz i zastanów się, co potencjalny nabywca może pomyśleć, gdy przyjdzie do nieruchomości po raz pierwszy.

Wyjdź na ulicę i dokładnie przyjrzyj się wszelkim potencjalnym niedociągnięciom. Czy jest w najlepszej formie, czy też potrzebuje tej odrobiny konserwacji, którą odkładałeś przez jakiś czas?

Kiedy mieszkasz w miejscu przez jakiś czas, patrząc na to obiektywnie będzie trudne. Spróbuj zapytać przyjaciół, lub specjalistów od nieruchomości, a nawet wszelkich potencjalnych nabywców, co można zrobić, aby wyglądał lepiej.

Kiedy masz swój dom na rynku, trawnik, który jest 24/7 koszone, i dobrze zadbane krajobraz są kluczowe. I, ściany zewnętrzne, ganki i podjazd również muszą być czyste.

Jeśli inwestujesz w czyszczenie na zewnątrz, to jest o wiele bardziej prawdopodobne, że kupujący będzie chciał wziąć wycieczkę wewnątrz. Curb appeal jest to, co przyciągnie je i ustawić swój dom z dala od innych domów sprzedaży.

I, pamiętaj, chyba że jesteś gotów sprzedać poniżej wartości rynkowej, każdy potencjalny nabywca nie chce kupić, jeśli dom potrzebuje dużo pracy.

  • Spraw, by dom był mniej osobisty

Kiedy poprawisz i uaktualnisz wszystko, co niezbędne, nadszedł czas, aby go pokazać!

Teraz najlepszym sposobem na przygotowanie go dla potencjalnych nabywców jest upewnienie się, że nie masz żadnych zdjęć rodzinnych, sztuki, kolekcjonerskich i podobnych rzeczy, które sprawiają, że czuje się jak w domu dla Ciebie. Chcesz, aby potencjalni nabywcy wizualizowali swój własny styl życia i rodzinę – nie twój.

Poza tobą nikt nie polubi twoich kolekcji filmów, przepełnionych szaf i ogólnie bałaganu. Zrób rzeczy tak proste i neutralne, jak to możliwe, bo tak długo, jak to jest na rynku, to jest model domu, i to musi wyglądać jak jeden.

Jeśli trzeba, wynająć jednostkę magazynową dla dodatkowych rzeczy. To będzie tego warte, i to sprawi, że odświeżanie farby wewnętrznej znacznie łatwiejsze. Można nawet stonować wszelkie żywe kolory z beżowym lub off-white.

Twój dom powinien być czysty i przyjazny, ale przede wszystkim, puste płótno, że kupujący może użyć do malowania swoich marzeń na. Jasne, przez jakiś czas, to nie będzie czuć się jak w domu, ale to nie ma być twój dom – ale ktoś inny.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy we Francji https://fr.next-immo.com/

  • Wybierz odpowiedni czas sprzedaży

Doświadczenie mówi, że wiosna to właściwy czas na zakup domu, a co za tym idzie, jest to czas, kiedy należy go sprzedać.

Jest wspaniała pogoda, a rodziny, które mogą mieć dzieci, będą mogły dokonać łagodniejszego przejścia podczas przerwy letniej, która zbliża się wkrótce. Poważni nabywcy mogą robić zakupy przez cały rok, ale powinieneś być gotowy do sprzedaży gdzieś w okolicach marca lub kwietnia.

  • Zatrudnij profesjonalnego fotografa do swoich zdjęć

Wielu „homebuyers” zacznie szukać albo online, albo w lokalnych magazynach. Oznacza to, że świetne zdjęcia, które położą akcent na punkty sprzedaży, są koniecznością.

Będziesz potrzebował profesjonalnego fotografa, który wie, co robi, aby pokazać swój dom w najlepszym świetle. To jest to, co inspiruje potencjalnych nabywców do żądania wycieczki lub przyjść do domu otwartego.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy w USA https://next-immo.com/