Gra w klasy

Autor:
Julio Cortazar
Wydawnictwo:
MUZA
Liczba stron:
688
Format:
20.50cm x 13.30cm, oprawa twarda
ISBN-13/EAN:
9788374958707
Rok wydania:
2010 r.
Waga:
790 g
Realizacja:
2-5 dni + wysyłka
Cena: 49.00 zł
Cena rynkowa: 49.99 zł

Julio Cortazar,  Gra w klasy,  2010 r. : To książka szczególna: można ją czytać w nieskończoność, odkrywając coraz to inne konteksty, układając za każdym razem nowe warianty zakończenia poszczególnych wątków, zmieniając kolejność rozdziałów i stron. Gra w klasy, najsłynniejsza pozycja w dorobku Cortazara, to "zabawka dla dzieci starszych"; autor daje klocki, a sam staje z boku i patrzy, co też Czytelnik z nich ułoży, zmuszając go tym samym do współdziałania.
Gra w klasy ukazała się w Polsce w roku 1968, stając się niemal z miejsca i na długie lata biblią ówczesnej młodzieży. Czy dzisiejszy Czytelnik będzie jeszcze umiał mówić po "gliglińsku"? Czy wzruszy się do łez, czytając list Magi do Rocamadoura? Żeby się o tym przekonać, trzeba sięgnąć po tę książkę.

Julio Cortazar

(1914–1984) Pisarz argentyński, zaliczany do najwybitniejszych prozaików XX wieku. Obok Gabriela Garcíi Márqueza, jeden z najbardziej znanych twórców nowatorskiej prozy latynoamerykańskiej. Urodził się w Brukseli, jako syn dyplomaty argentyńskiego; ukończył studia dające mu prawo wykładania literatury w szkołach i uczelniach argentyńskich. Nie mógł się jednak pogodzić z ograniczeniami wolności, jakie przyniosła Argentynie dyktatura Juana Perona, wyjechał do Europy. Od 1951 r. mieszkał i two... więcej »

Książki kupowane lub oglądane razem z pozycją "Gra w klasy":

  • Gra diabła Steve Mosby

    34.00 zł Żyjesz dla miłości, ale czy jesteś gotów oddać za nią życie?Młody policjant Mark Nelson ...

  • Duma, uprzedzenie i gra pozorów Melissa Nathan

    31.00 zł "Duma i uprzedzenie" w nowoczesnej wersji! Rozbrajająco zabawna, pełna sytuacyjnego komizmu powieść ...

  • Duma uprzedzenie i gra pozorów Melissa Nathan

    31.00 zł "Duma i uprzedzenie" w nowoczesnej wersji! Rozbrajająco zabawna, pełna sytuacyjnego komizmu powieść ...

  • Gra Jerzy Kosiński

    34.00 zł Goddard jest gwiazdą rocka u szczytu popularności, kulminacją wszystkich swoich poprzedników: ...

  • Upokorzenie Philip Roth

    32.00 zł Dla Simona Axlera, bohatera nowej, przejmującej powieści Philipa Rotha, wszystko już skończone. ...

  • Smażone zielone pomidory Fannie Flagg

    28.00 zł Powieść opowiada o zwykłych ludziach, tchnie świeżością, jest rozczulająca i wzruszająca, ...

  • Świadek wieku zaślepienia Edward Białek, Leszek Żyliński

    39.00 zł Obchodzona w roku 2005 setna rocznica urodzin Eliasa Canettiego (1905--1994) jest dobrą okazją do ...

  • Opowieści poronione Arkadiusz Buczek

    14.47 zł Poetycka opowieść o życiu, jego trudnościach i cudach. ...








Newsletter
  
 

 

Gra Lwa

Nelson DeMille

34.00 złW powieści czytelnik ponownie spotyka bohatera poprzedniego bestsellera tego autora - porucznika ...

 

Gra w kości

Elżbieta Cherezińska

32.00 zł

Uznaje się, iż święci się nie psują - kto się odważy sprawdzić?Otto III to ...




przejdź do: treści | menu | menu koszyka | wyszukiwarki

Moja torba
Książki:
brak
Wartość:
0 zł
Dopuszczalne formy płatności: MasterCard, Visa, Ecard


Pętla Czasu

Gra w klasy, Cortazar Julio - księgarnia PętlaCzasu.pl