Radość oczekiwania na dziecko jest uczuciem nieporównywalnym do żadnego innego. Podglądanie maluszka na obrazie USG, kompletowanie wyprawki – to wszystko ma swój urok. W sklepach z akcesoriami dla niemowląt można spędzić nawet kilka dni! Najważniejsze jest jednak to, by na pojawienie się potomka przygotować się rozsądnie. Przede wszystkim natomiast zapewnić mu bezpieczeństwo – wybrać najlepszy fotelik samochodowy 0-13 kg. Jak się do tego przygotować?

Fotelik dla niemowlaka – idealnie dopasowany 

Przede wszystkim, by oglądać foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg, do samego salonu musisz wybrać się własnym autem. To bardzo ważne. Okazuje się bowiem, że oprócz dobrego dopasowania do wieku, wagi i wzrostu, bezpieczne foteliki samochodowe muszą być wymiarami zgodne z pojazdem, w którym będą montowane. 

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo, wybierz najlepszy sklep w okolicy. Upewnij się, że pracują w nim przeszkoleni fachowcy, którzy podpowiedzą ci, jaki fotelik samochodowy 0-13 kg wybrać. Zwróć uwagę, czy rzetelnie przykładają się do kolejnych prób zamontowania go w twoim aucie. Wybór właściwego modelu powinien być dla ciebie i ich priorytetem, dlatego nie można się spieszyć. 

Fotelik samochodowy

Foteliki dla niemowląt – bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim 

To, przed czym w największym stopniu mają chronić foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg, to potencjalne zdarzenie drogowe. I naprawdę nie ma znaczenia tu to, czy podróżujecie daleko, czy jeździcie tylko do babci, która mieszka ulicę dalej. Wybierz zatem model, który w odpowiedni sposób absorbuje energię w czasie wypadku. 

Warto wziąć pod uwagę fotelik samochodowy 0-13 kg BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size z innowacyjnym pochłaniaczem energii Dynamic Force Absorber™. Ma wbudowane nowoczesne rozwiązanie, które w szczególny sposób chroni najbardziej wrażliwe części ciała niemowlaka. Dzięki wykonaniu ze specjalnych materiałów i rewelacyjnej konstrukcji o różnych strefach elastyczności skutecznie pochłania siły w czasie zderzenia bocznego. Na drodze zdarzają się bowiem naprawdę nieprzewidywalne sytuacje, na które warto być zawsze gotowym. Ten fotelik samochodowy 0-13 kg zadba o to za ciebie.

Fotelik dla noworodka powinien dbać o to, by dziecko przyjmowało w nim właściwą pozycję, a jego główka nie opadała w niebezpieczny sposób. Gdy więc szukasz modelu dla twojego maluszka, zwróć uwagę na dodatkowe wkładki i wykorzystane w produkcji materiały. Wcześniej wspominany fotelik samochodowy 0-13 kg BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size został wyposażony w specjalną wkładkę Newborn Hugger™. Dodatkowo miękkie materiały zapewniają dziecku bezpieczne otulenie i wygodę na czas podróży. To idealne rozwiązanie dla najmłodszych. 

Nie możesz zapominać również o tym, co najważniejsze – ochronie główki noworodka. Zwróć uwagę, czy wybierany przez ciebie fotelik samochodowy 0-13 kg zapewnia jej potrzebną przestrzeń przy jednoczesnym bezpieczeństwie. 

Postaw na praktyczne rozwiązania 

Nie zachęcamy do tego, by przetrzymywać dziecko zbyt długo w foteliku. Pamiętaj, by podczas podróży zatrzymywać się raz na godzinę – dwie i robić kilkunastominutowe przerwy. W ich czasie maluszek powinien leżeć wygodnie na płaskiej powierzchni. Ale fotelik samochodowy 0-13 kg, który można przypiąć do stelaża wózka, to prawdziwe zbawienie w codziennych sytuacjach. 

Gdy zatem wybierasz fotelik samochodowy dla niemowlaka, dobrze jest równolegle szukać wózka. W ten sposób wybierzesz modele, które umożliwiają wpięcie jednego w drugi, gdy nagle pojawi się taka potrzeba. Rodzice doceniają adaptery do wózków, gdy np. dziecko zaśnie w samochodzie, a oni muszą szybko skoczyć po coś do sklepu.