W sieci mamy dostęp do wielu diet, a liczne z nich są bardzo kontrowersyjne. Niektóre kraje zakazują stosowania w klinikach, czy przez lekarzy części metod, jednak bywa, że pragnienie osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest tak silne, że i tak znajdujemy sposób na wykorzystanie w naszym mniemaniu najskuteczniejszej metody. Jakie niebezpieczeństwa na nas czekają?

Zbyt niska kaloryczność

Nasz organizm, zależnie od naszej wagi, wzrostu i tempa życia wykazuje określone zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli nagle przez określony czas zaczniemy dostarczać ich zbyt mało, to całkowicie zrujnujemy sobie metabolizm. W niektórych przypadkach wcale nie schudniemy, a jeśli nam się to uda, to czeka nas efekt jojo.

Tabletki odchudzające

W wielu krajach większość z nich jest zakazana. Mogą być bardzo niebezpieczne lub wręcz trujące i powodować szereg różnych schorzeń. Chęć uzyskania pięknego ciała może się w przypadku nabywania ich z nieznanego źródła skończyć bardzo źle dla naszego organizmu lub wręcz tragicznie.

Dieta tasiemcowa

To bardzo kontrowersyjna metoda odchudzania. Osoba, która się na nią decyduje, połyka pastylkę pełną małych tasiemców, które uniemożliwiają wchłanianie się pokarmów, ale również składników odżywczych i witamin. W najlepszym razie skończy się silnym bólem brzucha i wydaleniem tasiemców. Jednak w wielu przypadkach konieczne jest wdrożenie leczenia przeciwpasożytniczego, w celu wyeliminowania tych, które zdążą rozproszyć się po ustroju i zacząć siać duże spustoszenie.

Dieta dr Dukana

W swoim czasie była bardzo popularna i ma dobre założenia. Jednak jedzenie wyłącznie produktów białkowych negatywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Konieczne jest zapewnienie odpowiedniej suplementacji. Jednak brak węglowodanów, nawet tych dobrych powoduje znaczące pogorszenie się koncentracji oraz procesów pamięciowych i może doprowadzić nawet do depresji.

Co z tymi dietami?

Istnieje moda na odchudzanie, a wszelkie kontrowersje pokazywane nam przede wszystkim przez gwiazdy spotykają się z szerokim odbiorem i zainteresowaniem. Wiele osób podejmuje odchudzenie niesprawdzonymi lub wątpliwymi metodami i później płaci wysoką cenę swojego postępowania.