Spółka LTD, najczęściej zakładana forma działalności gospodarczej w Anglii, ma specyfikę przyjazną jej właścicielom i jest stosunkowo łatwa do zarejestrowania. Należy jednak pamiętać o wymaganiach co do jej założenia i o niezbędnych formalnościach. Spółki LTD. Czy to dobre rozwiązanie?

Założenie spółki LTD w Anglii – jak założyć firmę w Anglii?

Spółka LTD (Limited Partnership) to angielska spółka, która posiada osobowość prawną i jest spółką kapitałową. Jest to odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – jej udziałowcy odpowiedzialni są tylko za swoje udziały.

Założenie spółki LTD wiąże się z kilkoma podstawowymi wymaganiami. Spółka ta musi posiadać minimum jednego udziałowca. Udziałowcy czy właściciele nie muszą być obywatelami ani rezydentami Anglii. Spółka LTD musi posiadać minimum jednego dyrektora w postaci osoby fizycznej. Może nim być też właściciel bądź współwłaściciel spółki. Dyrektor będzie odpowiadać prawnie w przypadku nieprzestrzegania prawa. Spółka LTD jest też zobowiązania do prowadzenia pełnej księgowości i płacenia podatku dochodowego od osób prawnych.

Zalety współpracy z kancelarią podatkową – wymogi formalne

Kancelaria podatkowa Sepmerparatus pomaga zarówno firmom, jak i osobom prywatnym, w rejestrowaniu spółki LTD. Zaletą współpracy z kancelarią jest fakt, że pracują w niej specjaliści, którzy mają doświadczenie w rejestrowaniu spółek LTD w Anglii. Dopilnują oni wszystkich formalności, wypełniania formularzy i pomogą przy dopełnieniu wymogów rejestracyjnych.

Jak założyć firmę w Anglii? Rejestrowanie spółki LTD ma dwie fazy. Pierwszą jest rejestracja w oficjalnym rejestrze spółek, Companies House. W ciągu 3 miesięcy od rejestracji w oficjalnym rejestrze spółkę należy zameldować w urzędzie skarbowym (HMRC). Rejestracja spółki LTD wymaga też wypełnienia specjalnego wniosku (formularz IN01). Przygotować trzeba również akt założycielski oraz statut. Statut określa prawa udziałowców, obowiązki dyrektora czy przedmiot działalności firmy.

Ochrona podatkowa

Ochrona podatkowa przeznaczona jest dla każdej osoby (fizycznej bądź prawnej), która jest stroną sporu z Fiskusem. Podstawowym celem ochrony podatkowej jest zmniejszenie (bądź całkowite wyeliminowanie) negatywnych skutków, które wynikają z rozliczenia podatkowego firm. Innym celem ochrony podatkowej jest eliminacja sporu z organami podatkowymi (Fiskus). Kancelaria Semperpartus oferuje ochronę podatkową właścicielom firm, które zarejestrowane są w Anglii, oraz osobom fizycznym czy ich małżonkom.

Optymalizacja podatkowa

Optymalizacja podatkowa (inaczej planowanie podatkowe) to rzecz całkowicie legalna – nielegalne jest niepłacenie podatków i łamanie obowiązków wynikających z prawa podatkowego. Optymalizacja podatkowa to wykorzystywanie możliwości, które daje nam prawo. Działaniem tym zajmuje się kancelaria Semperpartus.

Rozwiązania, które proponuje kancelaria są dopasowane do sytuacji klienta, a także do aktualnego stanu prawnego. Oferta kierowana jest nie tylko do przedsiębiorców z dużych korporacji. Kancelaria przestrzega przepisów i standardów bezpieczeństwa oraz poufności.