Czerwony bunt Jedenaście tragicznych dni na pokładzie pancernika Potiomkin

Autor:
Neal Bascomb
Wydawnictwo:
ZNAK
Liczba stron:
464
Format:
232 mm x 162 mm x 32 mm
ISBN-13/EAN:
9788324013470
Rok wydania:
2010 r.
Waga:
880 g
Realizacja:
2-5 dni + wysyłka
Cena: 46.00 zł

Neal Bascomb,  Czerwony bunt Jedenaście tragicznych dni na pokładzie pancernika Potiomkin,  2010 r. : Najnowsza książka autora bestsellerowego Wytropić Eichmanna

Na początku XX wieku pancernik ?Potiomkin? - duma rosyjskiej Floty Czarnomorskiej - był jednym z największych okrętów świata. Gdy jego licząca ponad 700 marynarzy załoga podniosła bunt, w jej rękach znalazła się potężna broń. Skalę wydarzeń z 1905 roku porównać można jedynie do buntu na pokładzie łodzi podwodnej wyposażonej w broń atomową. O ile jednak Polowanie na Czerwony Październik to literacka fikcja, o tyle w Czerwonym buncie Neal Bascomb opowiada prawdziwą historię.

Bunt marynarzy ?Potiomkina?, którzy postawili wszystko na jedną kartę, był zapowiedzią nadchodzących w Rosji zmian. Kiedy na maszt wciągnięto czerwony sztandar rewolucji, imperium musiało kontratakować. Przeciwko pancernikowi wystawiono całą flotę, która rozpoczęła dramatyczny pościg po Morzu Czarnym. Trwająca jedenaście dni rebelia w przyszłości stać się miała symbolem rewolucji, a za sprawą filmu Eisensteina - legendą.

Bascomb nie tylko w zapierający dech w piersiach sposób relacjonuje to, co działo się na pokładzie ?Potiomkina? i pościg za nim, ale wprowadza nas na dwór cara Mikołaja II. Efekt ogromnej pracy badawczej w radzieckich archiwach połączony z wartką i pełną zaskakujących zwrotów akcji narracją sprawiają, że Czerwony bunt to książka, którą trudno odłożyć na bok.

Niezwykle ciekawa opowieść, w dynamiczny i barwny sposób opisuje przebieg jedenastu dni, które wstrząsnęły światem.
(Simon Sebag Montefiore)

Wyjątkowo dobra książka.
(?The Times?)

Znak założono w 1959r. w Krakowie. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacjach z zakresu literatury pięknej – książek, które na stałe wpisały się do kulturalnego kanonu. Wydaje np. Miłosza, Wojtyłę, Kołakowskiego, Daviesa, Eco....  więcej »


Książki kupowane lub oglądane razem z pozycją "Czerwony bunt Jedenaście tragicznych dni na pokładzie pancernika Potiomkin":


Inne książki autora pozycji "Czerwony bunt Jedenaście tragicznych dni na pokładzie pancernika Potiomkin":







Newsletter
  
 

 

Moje pierwsze pięć lat. Pamiętnik małego dziecka. Czerwony

Anne Gedes (fot. )

29.00 złDoskonały prezent z okazji narodzin dziecka. Olśniewające zdjęcia autorstwa Anne Geddes, ...

 

Bunt w bydgoskim areszcie śledczym w 1981 roku

Tomasz Kozłowski

31.00 zł

5 września 1981 roku w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy doszło do największej ucieczki więźniów ...




przejdź do: treści | menu | menu koszyka | wyszukiwarki

Moja torba
Książki:
brak
Wartość:
0 zł
Dopuszczalne formy płatności: MasterCard, Visa, Ecard


Pętla Czasu

Czerwony bunt Jedenaście tragicznych dni na pokładzie pancernika Potiomkin, Bascomb Neal - księgarnia PętlaCzasu.pl