Każdy pierwiastek znajdujący się w naszym organizmie ma ogromy wpływ na zdrowie. Powinniśmy o tym pamiętać każdego dnia. Stosując odpowiednio zbilansowaną dietę i zażywając dobre suplementy, mamy gwarancję, że żadnego składnika nie zabraknie.

Cynk jest uznawany za niezbędny pierwiastek dla naszego organizmu, szczególnie pod względem oddziaływania na hormony. Dodatkowo przyspiesza gojenie się ran i podrażnień oraz wpływa na odpowiedni wygląd skóry, paznokci i włosów. Ma również istotne znaczenie w leczeniu chorób zapalnych jelit.

Osoby cierpiące na choroby jelit powinny pamiętać o tym, że na rynku są dostępne różnorodne leki bez recepty, które poprawiają funkcjonowanie jelit poprzez między innymi odbudowę ich mikroflory. Zawierają wyselekcjonowane szczepy dobrych bakterii odpowiedzialnych za redukcję stanów zapalnych (www.lactoral.pl).

Należy pamiętać, że nasz organizm będzie mógł funkcjonować prawidłowo tylko wtedy, gdy nie zabraknie w nim wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów. W związku z tym nie tylko cynk jest ważnym składnikiem, który trzeba utrzymać w ciele na odpowiednim poziomie.

Dlaczego warto dbać o odpowiedni poziom witaminy D w organizmie? Nie tylko cynk jest ważnym pierwiastkiem. Dla naszego zdrowia równie duże znaczenie ma witamina D, którą trzeba przyjmować z zewnątrz, w postaci suplementacji. Witamina D przede wszystkim odpowiada za budowanie prawidłowej odporności oraz wzmacnia organizm, redukując zimowe zmęczenie. Zaleca się, aby regularne przyjmowanie tej witaminy odbywało się od września do kwietnia, czyli w miesiącach, w których mamy niewielkie nasłonecznienie. W lecie nie ma już takiej konieczności u zdrowych osób. Lekarze polecają przyjmowanie witaminy D nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. W ich przypadku warto na początku wykonać badanie diagnostyczne krwi, które pokaże nam ile jednostek witaminy D powinny zażywać. Warto również wiedzieć, że w przypadku niemowląt o problemach z przyswajaniem witaminy D może świadczyć np. silnie pocąca się główka.