Żyjemy w czasach,w których nowa technologia praktycznie powstaje z dnia na dzień, zalewając nas każdego takiego dnia całym zestawem nowoczesnych rozwiązań. I tak możemy każdego dnia poznawać coś nowego. Dla osób lubiących nowinki techniczne to bardzo dobra sytuacja. Nawet jednak dla nich czasem tempo może być zbyt duże i nie nadążają w rezultacie z zapoznawaniem się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Zwłaszcza temat nowoczesnych pojazdów elektrycznych może budzić lekką konsternację. Na dobrą sprawę, wynika to z bardzo mieszanego nazewnictwa. Poniższy artykuł będzie próbą usystematyzowania i bliższego poznania rozwiązania, znanego jako longboard elektryczny. Pozwoli również na wstępne oszacowanie użyteczności tego sprzętu oraz dostępnych modeli. Zapraszamy do zapoznania się z tym przeglądem.

Co to jest longboard elektryczny?

Longboard elektryczny, znany często jako elektryczna deska surfingowa jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa, choć drugie określenie może być nieco mylące. Z założenia, longboard został wyprodukowany jako alternatywa dla deskorolek. Te kojarzymy z dużej zwrotności oraz wykorzystywania na przykład w skate parkach do wykonywania różnego rodzaju pokazowych akrobacji. Możliwe jest to dzięki opływowym kształtom deski oraz jej wygięciom na końcach.

Przeznaczenie longboardu jest znacznie różne. Ma on prostą konstrukcję i jeden cel – maksymalizacja prędkości. Wersja tradycyjna charakteryzowała się tym, że opór był minimalizowany i można było osiągnąć sporą prędkość, tylko w oparciu o zwykłą siłę popychu. Rekord szybkości sięga 130 km/h na tradycyjnym longboardzie (oczywiście w odpowiednich warunkach). Sprawia to, że wykorzystywany jest on raczej do slalomów i zjeżdżania z gór.

Dochodzimy wreszcie do sedna, czyli czym jest elektryczny longboard. W dużym skrócie to to samo rozwiązanie, wyposażone w napęd elektryczny. Sam elektryczny longboard ma jeszcze kilka ważnych cech, o których powiemy sobie za moment. Jeśli interesuje cię szczegółowy ranking longboardów elektrycznych, w celu wybrania rozwiązania dla siebie, to zapraszamy na stronie https://twoja-elektronika.pl/pojazdy-elektryczne/longboardy/. A my tymczasem zbadamy bliżej te rozwiązanie.

Jak działa longboard elektryczny

Pojazdy elektryczne stanowią alternatywę dla wielu tradycyjnych rozwiązań. mały pojazd elektryczny pozwala bowiem na poruszanie się w sposób tradycyjny, a w sytuacji, w której czujemy się zmęczeni, to pojazdy elektryczne mają tą zaletę, że uruchamiamy napęd, który pozwala na dalszą podróż bez większego wysiłku. Dzięki temu nie ma potrzeby poruszania się z powrotem piechotą, co jest pomocne zwłaszcza, jeśli jesteśmy zmęczeni.

Pojazdy elektryczne to również idealne rozwiązanie dla dorosłych, choć kojarzą się raczej z gadżetem dla nastolatków. Jak jednak wykazują wszystkie informacje na ten temat, jest zupełnie inaczej.

Mały pojazd elektryczny bowiem pozwala na poruszanie się po mieście w sposób tradycyjny, z ominięciem korków oraz utrudnień. Ma tą przewagę nad samochodami lub rowerami, że nie ma wyznaczonych stref do użytku przez tego typu pojazdy. Oznacza to, że można poruszać się w taki sposób, by nie sprawiać utrudnień w ruchu. Co do reszty – panuje pełna dowolność. W efekcie często decydujemy się na użytkowanie tego sprzętu, gdyż chcemy mieć swobodę w dojeździe do pracy. Zatem jego przewagi są znaczące i warto je wszystkie dokładnie znać oraz rozumieć.

Pojazdy elektryczne dla dorosłych ponadto charakteryzują się często ściągniętymi ograniczeniami prędkości. Oznacza to, że można swobodnie osiągnąć szybkość przekraczającą wydatnie podróże piechotą lub tradycyjne rozwiązania, a nawet prędkość zbliżoną znacznie do rowerów. Oczywiście wszystko to często bez wysiłku. Całość sprowadza się zasadniczo tylko do naładowania sprzętu na przykład w nocy, by kolejnego dnia można było z niego znów korzystać. 

Warto również zwrócić uwagę na względy ekologiczne. Pojazdy elektryczne nie emitują czynnie żadnych zanieczyszczeń, co oznacza, że przyczyniamy się do dbałości o środowisko, użytkując je. Warto mieć również to na względzie, jeśli zdecydujemy się na zakup jednego z tego rodzaju sprzętu. W połączeniu z wygodą użytkowania, otrzymujemy bardzo ciekawe rozwiązanie.

Porównajmy jeszcze najważniejsze modele na rynku.

koowheel onyx vs boosted board

Na rynku longboardów elektrycznych niepodzielnie królują dwa modele – boosted board oraz koowheel onyx. Oczywiście stwierdzenie te można odebrać nieco przekornie, jednakże wskaźniki wprost ukazują ogromną popularność obu modeli. Dlatego też my również dokonamy szybkiego porównania.

Koowheel jest modelem lepiej dostępnym, zaś jego maksymalna prędkość to nawet 42 km na godzinę, przy użyciu napędu elektrycznego. Maksymalny zasięg to nawet 20-25 km. Sama deskorolka waży zaledwie 7,7 kg. Jest więc to całkiem ciekawe rozwiązanie o szerokim zastosowaniu.

Boosted board to przede wszystkim wyższa jakość wykonania. Prędkość poruszania się jest podobna – około 35-40 km na godzinę. Jej waga jest również mniejsza – to zaledwie około 6 kg. Nadaje się zatem idealnie do użytku przez drobniejsze osoby. Równocześnie jakość wykonania jest nieco większa, ale cena – również.

Gdybyśmy mieli wydać jednoznaczny werdykt to… wcale nie byłby on jednoznaczny. Wspomnieliśmy zresztą o tym na samym wstępie. Warto zatem tutaj stwierdzić, że oba modele mają swoje plusy oraz minusy i każdy przypadnie do gustu komuś innemu.

Najlepiej jest zatem zajrzeć do stosownego rankingu, który zamieściliśmy powyżej i zapoznać się dokładnie z pełnym przeglądem jednego oraz drugiego modelu. Tam prezentowane są cechy techniczne i na ich podstawie oceniamy, co nas bardziej interesuje – szybkość, czy waga? A może moc? 

Na koniec warto zaznaczyć kilka istotnych kwestii. Longboard zapewnia nam znacznie większą szybkość poruszania się od deskorolek elektrycznych, a napęd opiera się o podobne zasady. Fakt, iż wykorzystywanie pojazdów elektrycznych to dobry pomysł, nie powinien ulegać żadnym wątpliwościom – wypracowaliśmy te wnioski nieco wyżej, dokładnie analizując wszystkie aspekty.

Decydując się konkretnie na longboard, warto mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Prędkość jest większa, ale równocześnie sterowność mniejsza od deskorolek. Jest to sprzęt dla osób lubiących wyzwania i naukę nowych umiejętności. Gwarantuje on również dużą frajdę z jazdy oraz wiele ciekawych doznań. Równocześnie prędkości dla osób lubiących się poruszać sprawnie będą bardzo atrakcyjne. Dla osób, które wolą wolniejszą jazdę, może to być zakup nieodpowiedni.

Na rynku funkcjonuje wiele modeli i dla osób wchodzących na niego, warto zaznaczyć, że najlepiej kierować się względami estetycznymi, gdyż osiągi są zbliżone. Dla detalistów przygotowaliśmy odpowiedni ranking, który omawia wszystkie aspekty użytkowania produktu. Tam dokładnie omawiamy każdy model i z jego pomocą wybór jest znacznie prostszy. Możemy bowiem zestawiać ze sobą dokładnie te informacje, które są dla nas istotne. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tym rankingiem w dowolnej chwili i dokładnego poznania omawianego produktu.