Każdy z nas od czasu do czasu ma taki moment, kiedy myśli o tym, żeby zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Zazwyczaj na chęciach się kończy lub szybko spada motywacja i wracasz do poprzedniego stanu. Nie musi tak być. Rozumiemy, że praca i inne codzienne obowiązki zajmują bardzo wiele czasu i trudno jest wygospodarować jeszcze chwilę na gotowanie zdrowych posiłków i aktywność fizyczną. Na szczęście może Ci w tym pomóc dieta pudełkowa.

Catering dietetyczny – możesz zapomnieć o gotowaniu

Catering dietetyczny jest przeznaczony nie tylko dla osób, które nie lubią gotowania, ale również dla tych, którzy po prostu nie mają na nie czasu. Dzięki cateringowi, na przykład pochodzącemu od firmy Dietykieta, masz pewność, że przygotowane przez specjalistów posiłki są zdrowe, zbilansowane, smaczne i przyjemne dla oka. Catering dietetyczny pozwala również dopasować posiłki do Twoich indywidualnych potrzeb.

Catering dietetyczny jest przeznaczony między innymi dla osób odchudzających się

Catering dietetyczny w ostatnich latach na szczęście stał się bardzo popularny. Wynika to stąd, że ma on naprawdę bardzo wiele zalet. Jego zamówienie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem na przykład dla osób, które na co dzień się odchudzają i zależy im nie tylko na tym, aby posiłki były zdrowe, ale również na ich odpowiedniej kaloryczności. Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu cateringu dietetycznego?

Czy w ofercie dostępna jest konsultacja z dietetykiem?

Na rynku obecnie jest bardzo dużo firm, które zajmują się cateringiem dietetycznym. Jeżeli zamawiasz go po raz pierwszy, to pewnie trudno jest Ci ocenić, co jest istotne. Na pierwszym miejscu powinieneś postawić to, czy przed wybraniem przez Ciebie diety jest konsultacja z dietetykiem. Dieta pudełkowa, żeby niosła ze sobą korzyści, musi być opracowana przez specjalistę. W dobrej firmie za dobór rodzaju oraz kaloryczności diety jest odpowiedzialny dyplomowany specjalista. Więcej na temat cateringu dietetycznego we Wrocławiu znajdziesz na tej stronie: https://dietykieta.pl/

Jak określić swoje zapotrzebowanie energetyczne?

Przy ustalaniu zapotrzebowania energetycznego weź pod uwagę następujące parametry:

·       wzrost,

·       masę ciała,

·       wiek,

·       płeć.

Powinieneś również przy rozmowie z dietetykiem wspomnieć mu, jak wygląda Twój zwyczajny dzień, czy jesteś osobą aktywną, czy dużo chodzisz, czy jeździsz samochodem, czy pracujesz, czy może jesteś studentem, co jesz w ciągu dnia. Dzięki temu, dietetykowi będzie o wiele łatwiej, ustalić kaloryczność diety i jej rodzaj.

Po co zamawiać catering dietetyczny?

Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, że jaki masz cel. Może chcesz przejść na dietę wegetariańską, a może po prostu chcesz, żeby w Twojej diecie znalazło się więcej witamin? Catering dietetyczny jest odpowiedni również dla wszystkich tych osób, które chcą zbudować masę, chodzą na siłownię. Przy jego wyborze kieruj się również tym, czy proponowane przez daną firmę posiłki są różnorodne i przygotowane z lokalnych produktów od producentów z Wrocławia i okolic. Dobry catering to również taki, w którym możesz wykluczyć nielubiane przez Ciebie produkty.

undefined