Barbara Gawryluk


Barbara Gawryluk jest autorką książek dla najmłodszych. Mieszka w Krakowie. Ukończyła filologię szwedzką na UJ. Pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa (Radio Kraków). Codziennie przygotowuje i czyta wiadomości w tamtejszej rozgłośni. Uważa, że pisanie dla dzieci to rewelacyjny odpoczynek dla mózgu od codziennych newsów. Jest także autorką cyklicznej audycji „Książka na szóstkę”, poświęconej literaturze dziecięcej. Sama pisze od kilku lat, chociaż myślała o tym już od dawna. Brakowało jej jednak czasu z powodu dziennikarstwa, które jest drugą pasją pisarki. Jej książki powstają najczęściej w czasie wakacji. Krytycznymi recenzentami utworów Barbary Gawryluk byli najpierw jej córka i syn, teraz tę funkcję przejęły zaprzyjaźnione dzieci. Rozmowy z nimi są dla autorki ważne i pouczające. Gdy sama była dzieckiem, bardzo dużo czytała. Jej ukochana książka to „Dzieci z Bullerbyn”. Zaczytywała się również w tym, co napisali Szklarski, Bahdaj, Siesicka, Niziurski, Nienacki. Pisarka woli pokonywać przeszkody niż chodzić na łatwiznę. Uwielbia muzykę Santany. Bardzo dobrze pływa. Jeździ też na rowerze, za to nigdy w życiu nie skoczy ze spadochronem.

Barbara Gawryluk mówi, że bohaterowie jej książek są tacy jak dzieci, które znajdują się wokół niej. Historie, jakie opisuje, są zabawne i pełne ciepła, autorka porusza w nich jednak trudne i ważne dla młodych czytelników problemy. Jej książki zyskały dużą popularność m. in. dlatego, że ma ona doskonałe wyczucie dziecięcej psychiki.

 • Barbara Gawryluk

  Dżok Legenda o psiej wierności

  Dżok był już dorosłym psem, kiedy pan Nikodem zabrał go ze schroniska dla zwierząt. Zaprzyjaźnili się, razem dokonali niezwykłych rzeczy – od całkiem drobnych (dzięki nim dwaj chłopcy...


  Klienci, którzy kupowali książki tego autora, kupowali też książki następujących autorów:  Zobacz książki obcojęzyczne na poniższe tematy:

  MachineArabDieselConsciousnessDomusDissipativeSystems TheoryOrganizational LearningEnvironmental AnalysisAndy Warhol
  Newsletter
    
   

  Polecamy

  Modele biznesu w internecie

  Tymoteusz Doligalski

  47.00 zł

  Sonda

  Dlaczego czytamy książki?

  Zobacz wyniki
  Autor sondy: Czytelnik z Dolnego Mokotowa
  Utwórz swoją sondę


  przejdź do: treści | menu | menu koszyka | wyszukiwarki

  Moja torba
  Książki:
  brak
  Wartość:
  0 zł
  Dopuszczalne formy płatności: MasterCard, Visa, Ecard


  Pętla Czasu

  Barbara Gawryluk - księgarnia PętlaCzasu.pl