Depilacja pastą cukrową wciąż brzmi dla Ciebie tajemniczo? Nie ma powodu, aby tak było! Jest to jedna z najnowszych i najbardziej efektywnych metod usuwania owłosienia za pomocą naturalnej pasty kosmetycznej na bazie wody i cukru. Od kilku sezonów jest to jedna z najczęściej wybieranych metod depilacji. Przedstawiamy najważniejsze informacje, które musisz posiadać przed pierwszym zabiegiem w salonie kosmetycznym.

Jak wygląda zabieg depilacji pastą cukrową?

Depilacja pastą cukrową to usuwanie włosa wraz z cebulką. Zwykle wymaga wprawy i dużych umiejętności, dlatego warto wykonywać zabieg w gabinecie kosmetycznym. Przed depilacją pastą cukrową skóra musi zostać odtłuszczona i pokryta specjalnym pudrem. W trakcie zabiegu kosmetyczka rozgrzewa masę cukrową w dłoniach, a następnie rozciąga ją na poszczególnych partiach ciała. Zawsze rozprowadza masę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Następnie podważa brzeg powierzchni pasty i jednym ruchem odrywa ją w kierunku zgodnym ze wzrostem włosa. Depilacja pastą cukrową odbywa się małymi obszarami.

Jak często wykonywać zabieg depilacji pastą cukrową?

Tak naprawdę jest to dość indywidualna kwestia uzależniona od tego, jak szybko odrastają Twoje włosy. Średnio zabieg powtarza się raz na 14 lub więcej dni, choć u niektórych osób efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Warto wiedzieć, że częste stosowanie depilacji pastą cukrową doprowadza do uszkodzenia mieszków włosowych, co sprawia, że włoski przerzedzają się, aż w końcu całkowicie przestają rosnąć.

Czym depilacja pastą cukrową różni się od depilacji woskiem?

Metody różnią się przede wszystkim kierunkiem usuwania owłosienia – depilacja pastą cukrową odbywa się z włosem, natomiast depilacja woskiem – pod włos. Ma to ogromny wpływ na odczucia podczas zabiegu – np. depilacja bikini pastą cukrową jest zdecydowanie mniej bolesna. Czas zabiegu depilacji pastą cukrową jest jednak nieco dłuższy, usuwane jest też mniej włosków podczas jednego zabiegu. Na korzyść depilacji pastą cukrową przemawia jednak brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej – produkt jest w 100% naturalny.

Zalety depilacji pastą cukrową

W porównaniu do innych metod depilacji w salonach kosmetycznych, depilacja pastą cukrową jest stosunkowo niedroga. Jest to doskonała opcja dla alergików – naturalna pasta nie wywołuje alergii ani podrażnień, a dodatkowo nie przykleja się do skóry, co jeszcze bardziej obniża ryzyko wystąpienia podrażnień. Zabieg nie niesie ze sobą ryzyka wrastających włosków, co jest szczególnie istotne w przypadku depilacji bikini lub nóg pastą cukrową. Zabieg ma dość trwały efekt, utrzymujący się średnio 2-4 tygodnie.

Czy depilacja pastą cukrową boli?

Wiele kobiet to właśnie ten czynnik uważa za najważniejszy podczas wybierania metody depilacji. Prawdą jest jednak to, że depilacja pastą cukrową to doskonały efekt bez bólu. Jako że pasta ściągana jest w kierunku zgodnym ze wzrostem włosa, zabieg jest niemal bezbolesny. Depilacja pastą cukrową nie podrażnia skóry i nie powoduje zaczerwienienia. Osoby wrażliwe na ciepło na pewno ucieszy fakt, że pasty nie podgrzewa się do wysokich temperatur, nie istnieje więc ryzyko poparzenia skóry.